Svátek zamilovaných?

07.02.2018

Srdíčka, sladkosti, růžové pohledy - v únoru je nimi prostor kolem nás přímo zaplavený. Obchody, reklamy, televize, internet. Možná u nás tenhle svátek není až tak rozšířený jako jinde, ale postupně se dostává do popředí.

Co ale dělat, když vás pohled na všechnu růžovou nádheru rozčiluje, rozesmutňuje, prostě rozhazuje? Je při tom jedno, jestli jste aktuálně ve vztahu, nebo ho hledáte, nebo si dáváte od partnerství přestávku. 

Nejjednodušší by bylo celý svátek ignorovat, ale pokud to není možné, zkuste se zaměřit na osobu, se kterou jste nejvíc - věnujte tento den sobě.

Odměňte se. Kupte si čokoládu. Objednejte si pizzu. Udělejte si zmrzlinový pohár. Pusťte si oblíbený film. 

Oslavujte. Je jedno jestli to bude Svátek zamilovaných, nebo nezadaných. Běžte na koncert. Do divadla. Na masáž.

Zkuste nové věci. Udělejte něco, co jste do teď nikdy nevyzkoušeli (doporučení: držte se legálních a bezpečných alternativ). Objednejte si stříhání vlasů. Zajděte na jídlo do restaurace, po které jste nějaký čas už pokukovali. Třeba jděte bruslit, nebo se přihlaste na kurz keramiky. Možností je spousta. 

Pomáhejte. Darujte oblečení do azylového domu. Nabídněte se jako dobrovolník do nemocnice nebo domova důchodců. Adoptujte si kočku nebo psa. Valentýn je přeci spojen s láskou, tak možná ji můžete trochu poslat dál.

A když mluvíme o lásce, máme rádi také své kamarády, rodiče, sestřenice... Naplánujte víkendové rodinné setkání nebo svolejte své kamarády do cukrárny na horkou čokoládu.

Text bh, Foto Freeimages.com / Chelsee Tysoe / heart in my hands