Možná to je nepatrně zavádějící název. Urputná honba za tím pravým štěstím patří tak trochu k nesmyslům naší doby. Jak jsme psali tady, schopnost být v životě šťastný částečně dědíme, částečně ji mohou ovlivnit vnější faktory jako výška platu, bydlení, ale také z velké míry můžeme svojí životní spokojenost ovlivnit věcmi, které děláme.

Kdo by se nechtěl stát víc šťastným? Pokud si něco v životě přejeme nejvíc a snažíme se toho dosáhnout, tak je to právě štěstí. Ale co vlastně štěstí v životě je?

Jaká jsou kritéria pro diagnózu hraniční poruchy osobnosti jsme psali tady. Je to porucha, která výrazně ovlivní průběh života až 6 procent dospělých lidí a z větší části jí trpí ženy. Kde vyhledat pomoc, jak bude vypadat a jak můžete pomoct sám sobě, to zkusíme shrnout v tomto článku.

Pozor, varování! Pravděpodobně se při čtení tohoto článku poznáte v mnoha ohledech. Příznaky typické pro poruchy osobnosti jsou emoce, myšlení, chování, které jste někdy určitě zažili. Neznamená to ale, že trpíte hraniční poruchou osobnosti - pro tu je potřeba naplnit vícero kritérií najednou a musí být přítomné delší dobu.